Deska elewacyjna jako doskonały sposób na zmianę elewacji

Deska elewacyjna kontra tynk

Trudno jest dyskutować o walorach estetycznych jednego czy drugiego rozwiązania, ponieważ gusta nie podlegają dyskusji. Warto natomiast powiedzieć kilka słów o walorach praktycznych zastosowania deski elewacyjnej jako alternatywy dla tradycyjnej elewacji.

5005189835a79b11

 • Po pierwsze duża zmiana

Zastosowanie drewna na budynku który dotąd był wykończony tradycyjnym tynkiem, to przede wszystkim zmiana jego charakteru w dość odważnym stopniu. Przez co nie będzie to dobre dla osób bojących się zmian. Jeśli natomiast lubisz zmiany i nie cierpisz nudy, to rozwiązanie będzie na pewno dla Ciebie.

 • Po drugie konieczność pielęgnacji i konserwacji deski elewacyjnej

Drewno zachowuje na długo swoje doskonałe właściwości mechaniczne jak i termoizolacyjne, pod warunkiem utrzymywania go w „dobrym stanie”, czyli przede wszystkim suchym i zakonserwowanym. Są z tym związane pewne wydatki podczas montażu na elewacji jak i okresowej konserwacji czy malowania.

 • Po trzecie dużo cieplej

Drewno jest materiałem o małej przenikalności termicznej, dzięki temu budynek znacznie skorzysta na jego montażu na elewacji. Dzięki temu inwestycja może się zwrócić po jakimś czasie.

 • Po czwarte dużo ciszej

Elewacja z drewna jest dodatkową izolacją akustyczną, co w przypadku domów położonych blisko tras komunikacyjnych, czy też innych uciążliwych źródeł hałasu może mieć kluczowe znaczenie.

To podstawowe kwestie które warto przemyśleć przy modernizacji istniejącego budynku. Zastosowanie desek jako elewacji to jedno z rozwiązań, ponieważ mogą one posłużyć jako wykończenie wnętrz, czy też jako ściany obiektów małej architektury ogrodowej. Mając do tego duży wybór typów profili, pozostają jedynie ograniczenia naszej wyobraźni.

Post Tagged with  , , ,

2 komentarze so far.

 1. Maniek Łódź napisał(a):

  Deska wygląda 100x bardziej nowocześnie niż wiejski tynk – tyle w temacie.

 2. damianek81m napisał(a):

  Interesujące,ale niestety jeszcze bardzo rzadko spotykane rozwiązanie.
  damianek81m ostatnio opublikował…Zrób piękny tort komunijnyMy Profile

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

CommentLuv badge