O firmie

Informacje o naszej firmie

Nasz tartak jest firmą rodzinną, specjalizującą się w produkcji i handlu drewnem profilowanym, przeznaczonym dla budownictwa. Naszym celem jest dostarczenie Państwu drewna najwyższej jakości, w atrakcyjnej cenie. Dokładamy starań, aby ciągle rozszerzać ofertę i dopasowywać ją do oczekiwań rynku, daje nam to przewagę nad konkurencją i pozwala zbudować zaufanie w oczach obecnych i przyszłych klientów.

Magazyn w którym przechowujemy:
Podbitkę, deski tarasowe, podłogowe i elewacyjne, oraz inny asortyment.

Certyfikaty

Wszystkie wyroby oferowane w naszej firmie zaczynając od średnicy kloca są certyfikowane i normalizowane.

Posiadamy:

  • Certyfikat pochodzenia surowców: CFCS .
  • Certyfikat jakości: VEH -Europejskie Stowarzyszenie Producentów Drewna – kontrola jakości.
  • Certyfikat bezpieczeństwa CE – bezpieczne wyroby w użyciu.

Produkując wysokiej jakości wyroby z drewna profilowanego musimy zacząć od surowca. Drewno profilowane produkowane w profesjonalnej jakości musi spełnić odpowiednie kryteria, jednym z najważniejszych jest pozyskanie wysokiej jakości surowców głównych poprzez dobieranie odpowiednich średnic kloca do produkcji określonych rozmiarów.

W naszej produkcji nie możemy stosować surowców pozostałych po produkcji np. kantówek lub bocznych ponieważ ma to ogromny wpływ na utrzymanie jakości gotowego produktu w eksploatacji, zapobiega skręcaniu, zsychaniu, pękaniu montowanych wyrobów. W produkcji surowca głównego wykorzystujemy tylko i wyłącznie najlepszy materiał o możliwie zjednoliconym usłojeniu który podczas procesu suszenia, obróbki oraz po zamontowaniu najmniej reaguje na wszystkie warunki z otoczenia, zmiany wilgotności i temperatury.

Wieloletnie doświadczenie w produkcji i eksploatacji drewna profilowanego umożliwia maksymalne wykorzystanie właściwości drewna. Spełniając kryteria przechowywania, zabezpieczania powierzchni, systemów montażu podnosimy znacząco rolę drewna jako materiału trwałego wraz z jego wszystkimi walorami.

Proces suszenia komorowego w najnowszych technologiach dopasowany jest do każdego gatunku drewna oraz rodzaju gotowego wyrobu aby spełnił końcowe wymagania w montażu i eksploatacji.

Technologia obróbki, zapewni perfekcyjną jakość końcową elementów oraz rozmiarów w możliwie dla tego rodzaju wyrobów najwyższej dokładności.

Perfekcja w sortowaniu każdego elementu osobno gwarantuje utrzymanie stałej gwarantowanej jakości. Systemy pakowania do folii termokurczliwej zapobiegają zniszczeniu, zabrudzeniu oraz poprawiają ogólny wygląd oraz magazynowanie.

Wszystkie wyroby posiadają tabliczki normatywne naklejane na każdy pakiet z dokładnym opisem surowca, profilu, jakości, terminu produkcji, numerem linii produkcyjnej oraz osobą odpowiedzialną za sortowanie.

Cała produkcja jest kontrolowana bez wyjątku, są prowadzone kontrolne pomiary wilgotności, pomiary rozmiarów oraz pasowanie profili – kompletna kontrola produkcji z protokołowaniem kontroli.

Współpracujemy z instytucjami naukowo badawczymi zajmującymi się opracowywaniem oraz badaniem technologii dla budownictwa . Nie oferujemy nie sprawdzonych materiałów czy technologii bazujących na przypuszczeniach nie mających pokrycia w praktyce oraz nie spełniających najostrzejszych wymogów związanych z normami oraz oczekiwaniami rynku.

Zapraszamy do współpracy – Tartak Świerzów